Eesti keeles ›
  In English ›
  По-русски ›

ADSV Group OÜ
T   +372 5659355
E   info@adsv.eeKõik kattidest

Meie firma ostab kasutatud autokatalüsaatoreid füüsilistelt ning juriidilistelt isikutelt igas koguses, kindlaksmääratud antud hetkeks hinnaga.

Hind määratakse katalüsaatoris sisalduvate väärtmetaallide keskmise sisalduse järgi. Hind sõltub otseselt börsihinnast ning metallide hulgast (plaatina, pallaadium, roodium).Katalüsaatoreid ostame Eestimaa territooriumil. Katalüsaatorid, mis on ostetud teistest riikidest, võivad olla nii odavamad, kui ka kallimad, kõik sõltub börsihinnast. Hind ilmub 1kg kandja eest (keraamika või metall), mis asub katalüsaatoris, sellepärast hind sõltub katalüsaatori tünni kaalust ning kandja tüübist.

Näide: Kui klient toob terve katalüsaatori tünni, määratakse tüüp ning öeldakse tünni kaalu või määratakse kaal spetsiaalse analüsaatori abil, makstakse raha.

Katalüsaatorite tüübid ja liigitus

• Keraamilised katalüsaatorid (on saksa, jaapani, prantsuse, ameerika ja vene autodelt, universaalsed katalüsaatorid)
• Metallkatalüsaatorid (originaalne, universaalne, vene autodelt)
• Keraamilised kerakesed (kohtab harva, tavaliselt ameerika autodelt)

Nüüd räägime täpsemalt katalüsaatorite hinnast ning mille poolest nad erinevad. Loodan, et te saate meie selgitusest hästi aru. Järgmised seletused on rajatud keskmisel hinnal, mida meie arvestame 100%-ks.

Keraamilised kandjad

Kõige enam väärtmetalle sisaldavad saksa autod ( OPEL, BMW, MB, AUDI, VW)

Nende hind orienteerivalt moodustab 100-130% keskmisest hinnast, mis on teatatud meie firma poolt. Kuid ka siin tuleb arvestada, et uute autode katalüsaatorid on teistsugused, kui vanade autode katalüsaatorid (need autod, mis on toodetud enne 1998 a.). Samuti tuleb teada, et katalüsaatorid jagunevad nendeks, kus on koostises plaatina, ning nendeks, kus on koostises pallaadium.

Toome näite katalüsaatoritega, mis on võetud autolt OPEL. Hinna poolest erinevad nad kaks korda, kuid välimuselt vaid 1 cm võrra.

Järgmised katalüsaatorid hinna järjekorras on jaapani autodelt ( TOYOTA, NISSAN, MAZDA, HONDA ).

Nende hind orienteerivalt moodustab 80-110% keskmisest hinnast. Seejärel tulevad katalüsaatorid Prantsuse autotootjatelt (PEUGEOT, CITROEN, RENAULT) 65-100% keskmisest hinnast. Järgmised on katalüsaatorid ameerika autodelt ( ainult CHRYSLER –i katalüsaator erineb “tähekese”-strkuktuuriga, ülejäänud autodel on välimus samasugune- trelliline) 60-90% keskmisest hinnast. Korea katalüsaatorid (HYUNDAI, DAEWOO, KIA) 50-65% hinnast. Vene katalüsaatorid (LADA) 20-25% hinnast. Universaalsed katalüsaatorid sisaldavad nii palju metalle, kui palju on tellitud tellija poolt. Nende hind on 0-20% meie hinnast.

Diiselautode katalüsaatorid. Nende hind on 100-120% meie hinnast, kuid tuleb tähelepanelikult jälgida katalüsaatori plokki kaalu kuna sinna tungib tahm. See suurendab keraamika kaalu ning vähendab metallide sisaldusprotsenti.

Metallilised ning granuleeritud kandjad

Metalli ja graanulite kandjate hind on 2-2,5 korda väiksem keraamilise kandja hinnast. Kuna katalüsaatorit selle kandjaga toodetakse väiksema plaatina, palladiumi ja roodiumi kulutusega. Samuti tuleb arvestada, et metallilise katalüsaatori ümbertöötlemine on palju raskem ning sellepärast vajab suuremaid kulutusi võrreldes keraamilise katalüsaatoriga.

Kuidas aru saada, mis autost on katalüsaator, kui ta on katki?

Visuaalselt on see võimatu, sellepärast meie praktiseerime kasutatud autokatalüsaatorite ostu analüüsi abil või metallkorpuses. Tuletame meelde, et erinevatest riikidest kogutud katalüsaatorite puru turul võib maksta nii vähem, kui ka rohkem. Erinevate riikide autotootjad paigaldavad katalüsaatoreid erineva väärtmetallide sisaldusega, isegi ühes ja samas mudelis. See on seotud riikide erinevate ökoloogiliste tingimustega/nõudmistega. Suurt tähelepanu juhin sellele, et väärtmetallide sisaldusele mõjub väga katalüsaatori kulumine ning ebakvaliteetse bensiini kasutamine.

Katalüsaatori müüginõudmised:

• Keraamika võib olla terve tükina (soovitatavalt)
• Metalliline kandja peab kindlasti olema terve tükina või tünnina, kuna räsitud välimusega kaotab ta 50% väärtuslikust pihustamises.
• Keraamilises massis peavad puuduma võõrad esemed (asbest, metall võrk, metall saagmed, kvarts liiv, tahm, tsement jne.) Muidu ostetakse mass peale analüüsi.
• Keraamika niiskus ei tohi ületada loomuliku taset (0.5-1%). Keraamilist kandjat tuleb hoida kuivas ning tuulutavas kohas. Muidu on meil õigus alandada hinda!

Koostöötamine püsiklientidega toimub mõlema poole nõustumisel. Lõpphind määratakse peale analüüsi tegemist. Erijuhtudel me pakume selliseid teenuseid nagu hinna fikseerimine ning finanseerimine. On võimalus ära võtta katalüsaatoreid Eesti, Läti, Leedu ja Soome ladudest. Klient võib näha kõiki tööetappe: kaalumine, arvutamine, valimine, hinna ja kaalu määramine, raha saatmine pangakontole. Usaldavad suhted klientidega ning meie töö puhtus eristab meid teistest firmadest. Kõikidele klientidele leiame alati individuaalset lähenemist.

Ootame Teie kõnesid ning loodame heale koostööle!